Latvijas Universitātes seminārs par mySQL ar spiciem runātājiem

mySQL seminārs - rīko LU Linux centrs

Rīt ir visā pasaulē tiek atzīmēta Programmatūras brīvības diena, tādēļ LU Linux centrs ir parūpējies par patīkamu pārsteigumu. Raugi – rīt, 20.septembrī pl. 11 LU kafejnīcas telpās notiks šai dienai veltīts pasākums. Kā liecina viņu preses relīzē pieejamā informācija:

„Pasākumā viesosies un ar lekcijām uzstāsies pasaules lielākās atvērtā pirmkoda datu bāzes “MySQL” dibinātājs Mortens Mikos (Mårten Mickos) kā arī viens no kā arī viens no “Wikimedia Foundation” valdes locekļiem Domas Mituzas. “Wikimedia Foundation” nodarbojas ar pasaulē populārākās interneta enciklopēdijas “Wikipedia” uzturēšanu un attīstīšanu.”

Mazliet vairāk informācijas ir MySQL Forge mājas lapā. Vietu skaits ir aptuveni 60-80, tādēļ iesaku doties laicīgi – kafejnīca nav bezizmēra. Tiem, kuriem web izstrāde, mySQL datu bāze ir padziļināta tēma un interese, noteikti ieteiktu apmeklēt šo pasākumu. Mani mazliet izbrīnīja Linux centra pārstāvju teiktais, ka „paralēli šajā nedēļā Rīgā notiek plašs “MySQL” izstrādātāju saiets un Latvijas galvaspilsētā pulcējas apmēram 250 “MySQL” cilvēku no visas pasaules.” Pabrīnījos, ka neesmu neko dzirdējis, lasījis par šādu pasākumu, tomēr atklājās, ka tas ir gana slēgts pasākums un paredzēts SUN izstrādātājiem. Atgādināšu, ka SUN pirms neilga laika iegādājās mySQL un šīs datu bāzes attīstība atvērtā koda virzienā tai brīdī tika pamatīgi izvērtēta no visām pusēm.

Šaubīgajiem (vai iet vai neiet?) iesaku apskatīt pieejamo darba kārtību, varbūt tomēr ir vērts. Pats diemžēl uz šo pasākumu netikšu – diemžēl visur vienlaicīgi būt ir grūti, bet citiem iesaku un arī vēlāk labprāt uzzinātu, kā gāja, kas patika/nepatika, galvenie ieguvumi.  

Session Schedule

Tentative schedule (45 minutes per session plus 15 minutes of Q&A)

11:00-12:00: Software freedom in Latvia (Leo Trukšāns – Linux Centre, Evijs Taube – LATA)
12:00-13:00: Running a database when your business depends on it (Mark Callaghan, Google Inc.)
13:00-13:30: Lunch Break / Ask the Guru your tech questions
13:30-14:30: MySQL in the Enterprise: Customer references, commercial offerings (Rob Young/Robin Schumacher, MySQL/Sun Microsystems)
15:00-16:00: MySQL Community Overview: How to engage and contribute (Giuseppe Maxia, MySQL/Sun Microsystems)
16:15-17:15: Building the open web, (Domas Mituzas, Wikimedia Foundation)
17:15-18:15: MySQL – Platform for the web economy (Mårten Mickos, MySQL/Sun Microsystems)
19.30:
Social event: Software demonstration, buffet and free beer in the SAS Radisson Daugava hotel.