Vebinārs jeb Internet seminārs par biznesa procesu vadību

Vebinārs  – kārtējais jaunvārds, kuram latviešu valodā nav atrasts piemērots tulkojums vai arī neesmu tādu vēl sastapis ikdienas gaitās. Bet tieši šāda parādība būs novērojama biznesa procesu uzlabotāju DigitalMind mājas lapā jau šo piektdien, 31.oktobrī pl. 14. Man nesaprotamu iemeslu dēļ preses relīzē pieejamā informācija daudz vairāk izklāsta par plānoto notikumu  nekā mājas lapā ievietotā ziņa. Piemēram, zemāk esošo vebināra izskaidrojumu atradīsiet tikai medijiem nosūtītajā preses relīzē.

Vebinārs ir interneta komunikācijas forma – seminārs, konference vai apspriede, kuras galvenā priekšrocība ir iespēja auditorijai veidot virtuālu dialogu ar lektoru – nosūtīt un saņemt ziņas, kā arī apspriest vebinārā pieejamo informāciju.

Atzīšos, ka esmu vairākas reizes skatījies jau notikušus webinārus, tomēr vienīgo reizi, kad biju reģistrējies Adobe notikumam, plāni mazliet pamainījās, paliku ar garu degunu. Šoreiz laikus pieteicos un ceru, ka Halovīna priekšvakarā nekas man nepatraucēs piedalīties ‘vebinārā’ – to gan drīzāk nodēvētu par internet semināru. Preses relīzē izklāstīts, par ko šajā internet seminārā tiks stāstīts – tēma ir gana aktuāla un arvien vairāk iespiežas vadības teorijā un galvenais praksē.

Digital Mind organizētā vebināra tēma ir ieskats biznesa procesu vadībā. Biznesa procesu vadība ir organizācijas vadības pieeja, kuras viens no uzdevumiem ir panākt organizācijas produktivitātes pieaugumu un samazināt resursu patēriņu. Vebinārā tiks apskatīta biznesa procesu vadības būtība un IDS Scheer references modelis biznesa procesu vadības realizēšanai.

Šoreiz izmantošu iespēju apgūt zināšanas gan internet semināra (webinar), gan procesu vadības lietās. Aicinu arī citus, kuri ir iesaistīti procesu vadībā un vēlas iegūt jaunu informāciju par šo tēmu, piedalīties. Nekur nav minēts, kas tieši vadīs šo pasākumu, tomēr pieļauju, ka tas būs DigitalMind vadītājs Rinalds Sluckis. Viņa blogā iekš nozare.lv var atrast vairākus noderīgus rakstus, kurā autors izklāsta gan savu redzējumu, gan arī konkrētus piemērus biznesa procesu pārvaldības risinājumiem. Būsim reāli – ieviest Aris un līdzīgu programmatūru uzņēmumā ir liels notikums un reti kuram tas ir pa spēkam. DigitalMind paveikto darbu saraksts nav kādu laiku atjaunots, bet visvairāk interesētu ieviesto projektu ilgtspējība šajos uzņēmumos un valsts institūcijās, kuri to jau ir ieviesuši. Šis būtu jautājums, kuram atbildi vēlētos arī sadzirdēt. Pietiekami daudz ir piemēru no ārvalstu pieredzes – bet patriotiskā garā domājot, interesē mūsu pašu veiksmes un neveiksmes.

Tikai pēc šī internet semināra varēsim pārliecināties, vai piepildīsies Rinalda teiktais, ka “vebinārs ir demokrātiska iespēja ikvienam interesentam iegūt populārzinātnisku skaidrojumu, kas ir biznesa procesu vadība, kā tā darbojas, kā arī ar ko būtu jāsāk, pilnveidojot sava uzņēmuma darbību.” Rīkotāji saka, ka šis ir pirmais publiskais internet seminārs – varbūt kādam ir citi piemēri, kuri ir īstenoti publiski Latvijas internet tīmeklī?


Salīdzini rezultātus uzreiz no 32 viesnīcu rezervēšanas sistēmām

4 komentāri par “Vebinārs jeb Internet seminārs par biznesa procesu vadību

 1. Rinalds Sluckis

  Edgar,

  paldies par konstruktīvo kritiku un ieteikumiem. Ņemsim vērā šo informāciju, plānojot turpmākās aktivitātes un komunikāciju ar sabiedrību.

  Veiksmi, Rinalds Sluckis

 2. Kalme

  Latviešu valodā ir daudz vārdkopterminu, kuru pirmais komponents ir lietvārds ģenitīvā, tātad INTERNETA SEMINĀRS. Dies pas, lūdzu, neieviesiet latviešu valodas sistēmai svešu vārdu savienojumu ar bezgalotnes formu INTERNET nosaukuma pirmajā daļā. Vēlamāks, manuprāt, būtu salikteņtermins INTERNETSEMINĀRS (tajā, protams, pirmā komponenta galotne tiek atmesta tāpat kā, piemēram, salikteņos OPERĒTĀJSISTĒMA, DARBVIRSMA u.tml.) Ar cieņu – V. Kalme

 3. Pingback:   Bezmaksas biznesa procesu modelēšanas rīks ARIS Express | Edgars Koroņevskis

Komentāri ir slēgti.