Kopā varam palīdzēt uzņēmīgiem cilvēkiem!

Natālija Jansone, modes dizainere, aicina palīdzēt Aspazijas sievietēm!

Daudzi noteikti Rīgas ielās ir pamanījuši cilvēkus gados, kuri par spīti saviem gadiem stāv uz ielas, bikli tirgo pildspalvas vai papīra kabatas lakatiņus. Citi izvēlās citu ceļu – vienkārši stāvēt ar paceltu roku, ubagot un prasīt žēlastības dāvanas. Reizēs, kad redzu šos tirgotājus gados, cenšos iegādāties kādu sīkumu, lai arī tas nebūt nav vajadzīgs, iedodu vairāk un atlikumu neprasu, dažkārt arī sanāk aprunāties, uzmundrināt un izteikt atzinību par viņu varēšanu tik ilgi nostāvēt un nepadoties. Tā ir mana iespēja atbalstīt šos cilvēkus, kuri nepadodas, nepaļaujas tikai uz citiem, bet rīkojas!

Savukārt šodien manu uzmanību pievērsa kolektīvās iepirkšanās portālā KopāLētāk.lv publicētā sociālā akcija ar iespēju palīdzēt sievietēm ar invaliditāti darboties un mēģināt pašām papildus nopelnīt. Ziedojot 1,50 Ls, vari atbalstīt projektu, kura mērķis ir nosiltināt grīdu invalīdu tirdziņā „Saulgrieze”, iegādātas mēbeles u.c. Lieki atgādināt, ka mūsdienās veseliem cilvēkiem ir grūtības atrast darbu, savukārt invalīdiem tas ir daudz grūtāk un valsts atbalsts kā jau daudzās sociālās jomās ir nepietiekams.

Latvijas Sieviešu invalīdu asociācija “Apspazija” ir panākusi to, ka Rīgas daiļamatnieki un rokdarbnieki ir izveidojuši Rīgas centrāltirgus Sakņu paviljonā Salonu “Saulgrieze”, kur interesenti viņu brīnišķīgos darinājumus var ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties, bet ir nepieciešami šie papildus darbi. Šo projektu atbalsta arī pazīstamā modes dizainere Natālija Jansone. Vairāk par šo projektu var lasīt LabdarībasFaktors.lv stāstā “Pasakanie rokdarbi“.

Tuvojas Ziemassvētku laiks, tā ir gan iespēja kliedēt tuvojošos drūmumu un tumsu aiz loga ar labiem darbiem un domām. Tādēļ aicinu katru pievienoties šai akcijai un dot savu artavu. To var darīt gan Kopālētāk.lv kuponu portālā, gan arī labdarības organizācijas LabdarībasFaktors.lv mājas lapā – te savukārt var brīvi izvēlēties ziedojamo summu (neskaidrības rada, kādēļ maksāšana notiek eiro). Pozitīvā lieta – iespēja ziedot arī ar PayPal! Atliek iespēja arī ziedot nepastarpināti uzreiz organizācijai,  bankas rekvizītus arī var atrast LabdarībasFaktors.lv mājas lapā labajā pusē apakšā. Visa šī naudiņa aizies organizācijai mērķa izpildīšanai.

Ideja ziedojumiem

Domājot par šo labdarības akciju, prātā ienāca kāda doma, kuras ierosme man nāk no populārā hostinga un domēnu pakalpojumu sniedzēja GoDaddy.com. Veicot pirkumu, šī kompānija piedāvā noapaļot pasūtījumu līdz pilniem dolāriem/eiro, turklāt viņi savukārt dubulto šo summu un novirza to labdarībai. Klients var izvēlēties, projektu atbalstīt. Līdzīgu iespēju pie online norēķiniem varētu ieviest arī Latvijā, tomēr, lai no šī mazumiņa beigās arī sanāktu pietiekami liels atsitiens, šādu aktivitāti nāktos īstenot lielākiem uzņēmumiem, piemēram, Swedbank internet bankā. Personīgi es labprāt internetbankā veiktos maksājumus pēc vēlēšanās noapaļotu summu līdz pilniem latiem un ziedotu šo starpību kādam projektam. Protams, būtu lieliski, ja sekojot GoDaddy piemēram, to pašu dara arī uzņēmums. Šādi no mazām lietām, it kā sīkām summām varētu izveidoties gana nozīmīgi līdzekļi. Katru dienu kāds mazs, labs darbiņš!

Nobeigumā vēlos pateikt vissirsnīgāko paldies visiem, kuri atsauksies šim aicinājumam un ziedos! Neaizmirsīsim, ka labie darbi nāk atpakaļ un gaišas domas materializējas. Iepriekšējā reizē aicināju palīdzēt Ivo – tas arī izdevās, vajadzīgā summa tika savākta un ceru, ka arī bloga ieraksts palīdzēja šo mērķi sasniegt! Ceru, ka arī šoreiz viss izdosies!

1 komentārs par “Kopā varam palīdzēt uzņēmīgiem cilvēkiem!

Komentāri ir slēgti.